ŠD NK Ljubljana

Visoka zmaga tudi v Kresnicah

11. 05. 2024

Na gostovanju v Kresnicah je Ljubljana dosegla še drugo zaporedno visoko zmago. Potem ko je pretekli vikend Mengšu zabila šest golov, je tokrat proti Cockti slavila s 5:2

Gostje so bili celotno srečanje boljši nasprotnik in so povsem zasluženo prišli do novih treh točk. Že po prvem polčasu je bila tekma praktično odločena, saj je Ljubljana vodila s 3:0, imela pa je tudi igralca več. Zaradi zelo grobega posredovanja nad Anžetom Kolarjem si je rdeči karton namreč prislužil domači vratar Marko Glišić, kmalu pa je bil izključen tudi domači trener. Gole v tem delu igre so sicer dosegli Tatarević, ki je bil uspešen že po nekaj minutah, ter brata Kolar. Žal je moral Anže po svojem zadetku zaradi poškodbe zapustiti igro.

V drugem delu igre so domači prek veterana Gombošija po hudi napaki obrambe uspeli znižati zaostanek, a je nato Tatarević, danes najboljši igralec na igrišču, po več zagrešenih priložnostih gostov le zabil četrti gol za Ljubljano. V zaključku tekme sta padla še dva gola, ki sta poskrbela predvsem za kozmetični popravek izida. Najprej so zadeli domači po začetniški napaki Grege Ovijača, povsem ob koncu pa je peti gol za modro-bele dosegel še rezervist Ervin Kaltak. Z zmago je Ljubljana spet vsaj za en dan skočila nazaj na vrh lestvice.

• Mestni dvoboj na Viču

Mestni dvoboj na Viču

Do konca sezone v regionalni ligi nas ločijo le še štirje krogi, v prvem od njih pa bo Ljubljana gostovala pri viški Olimpiji.
  • Naslednja postaja Kresnice

Naslednja postaja Kresnice

Ljubljana bo ta vikend odigrala še tretjo zaporedno tekmo v gosteh. Po gostovanjih v Kisovcu in Mengšu moštvo tokrat odhaja v Kresnice.
  • Visoka zmaga v Mengšu

Visoka zmaga v Mengšu

Na stadionu pod Gobavico v Mengšu sta lepo vreme in dobro urejeno igrišče pričakala akterje prvenstvene tekme 21. kroga med domačim Mengom 28 in Ljubljano.
  • Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Sredi oktobra je Ljubljana zaradi slabega vremena zamenjala domačinstvo z Mengom 28 ter medsebojno tekmo odigrala doma, tako da bo morala v 21. krogu namesto …
  • Za praznik ob enajstih v Kisovcu

Za praznik ob enajstih v Kisovcu

Tokratna tekma se bo odigrala ob nogometno precej nenavadnem terminu. Vsaj kar se tiče članskega nogometa seveda.