ŠD NK Ljubljana

Visok poraz s tremi igralci manj

06. 04. 2024

Današnja tekma je bila ena tistih, ki jih je najbolje kmalu pozabiti. Velik del krivde za takšen razplet imajo tudi sodniki, ki danes enostavno niso bili na nivoju pomembnosti tekme. Prvi polčas je bil bolj ali manj izenačen in ni nakazoval na dogajanje v nadaljevanju. Gostje so iz svoje prve prave priložnosti po dolgi kombinaciji v kazenskem prostoru, ko je eden od igralcev ležal na tleh, uspeli zadeti za vodstvo z 0:1. V 30. je prišlo do konflikta med kapetanom Klemnom Judežom in Leonom Repom, danes strogi in po mmnenju večine gledalcev tudi zelo slabi sodnik Gregor Kramer pa je oba igralca izključil. Ljubljana je po lepi akciji in odbitku prek Klemna Kolarja uspela izenačiti, v zadnjih sekundah polčasa pa nato po lastnem kotu iz protinapada precej naivno prejela še drugi gol.

Glavni dogodek srečanja se je pripetil v 49. minuti, ko so gostje po mnenju sodnikov pravilno krenili v protinapad, ki se je končal s prekrškom, dolgim ugovarjanjem ter še dvema rdečima kartonoma za moštvo Ljubljane. Po tem dogodku je bila tekma odločena, saj domača ekipa z vratarjem in zgolj sedmimi možmi v polju realno ni več mogla konkurirati nasprotniku. Do konca so gostje z Ježice zabili še štiri gole, enega za Ljubljano pa je na drugi strani dosegel Ervin Kaltak. Trener Ermin Rakovič je bil razumljivo zelo nezadovoljen z načinom, na katerega je njegova ekipa danes izgubila srečanje, a zdaj bo potrebno misli usmeriti na prihajajoče tekme. Tam bo Ljubljana morala nastopiti precej oslabljena.

• Mestni dvoboj na Viču

Mestni dvoboj na Viču

Do konca sezone v regionalni ligi nas ločijo le še štirje krogi, v prvem od njih pa bo Ljubljana gostovala pri viški Olimpiji.
  • Visoka zmaga tudi v Kresnicah

Visoka zmaga tudi v Kresnicah

Na gostovanju v Kresnicah je Ljubljana dosegla še drugo zaporedno visoko zmago. Potem ko je pretekli vikend Mengšu zabila šest golov, je tokrat proti Cockti …
  • Naslednja postaja Kresnice

Naslednja postaja Kresnice

Ljubljana bo ta vikend odigrala še tretjo zaporedno tekmo v gosteh. Po gostovanjih v Kisovcu in Mengšu moštvo tokrat odhaja v Kresnice.
  • Visoka zmaga v Mengšu

Visoka zmaga v Mengšu

Na stadionu pod Gobavico v Mengšu sta lepo vreme in dobro urejeno igrišče pričakala akterje prvenstvene tekme 21. kroga med domačim Mengom 28 in Ljubljano.
  • Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Sredi oktobra je Ljubljana zaradi slabega vremena zamenjala domačinstvo z Mengom 28 ter medsebojno tekmo odigrala doma, tako da bo morala v 21. krogu namesto …