ŠD NK Ljubljana

Člani jesenski del zaključili kot prvaki

21. 11. 2022

Z rekordno zmago z rezultatom 16:2 proti NK Litija, so fantje samo še potrdili jesenski naslov.

Fantje so zelo zavzeto odigrali tekmo od prve do zadnje minute. V prvih desetih minutah so zgrešili veliko priložnosti, nato pa se jim je odprlo. Na koncu prvega polčasa je bil rezultat 7:0. V drugem polčasu je trener Ermin Raković zmenjal najbolj izkušene nogometaše in dal priložnost mladim fantom, ki pa so še bolj zavzeto odigrali. Pred koncem tekme so tudi gostje izkoristili nezbranost v obrambni vrsti in dosegli dva gola. Strelci na včerajšnji tekmi so bili: trikrat Nik Svetek, dvakrat Klemen Kolar, Mak Halkić, Adis Plavulj in Aleks Čorić, enkrat so bli pa natančni Nik Triler, Tarik Kalabić, Gal Lunder, Maj Kučan in Edis Bosnić. Bravo fantje in čestitke za odlični prvi del sezone. #nkljubljana#modradružina

Na lestvici tako zasedajo prvo mesto po odigranih 11 krogih in z 30 točkami držijo predsnost šetih točk pred drugouvrščeno OŠ Olimija Ljubljana.

Med vsemi klubi imajo daleč največ doseženih golov, in hkrati gol razliko, kar +42. Najboljša strelca kluba sta Plavulj Adis in Kolar Klemen, ki sta izenačena na 3 mestu liste strelcev in imata vsak po 10 golov, od tega po eno enajstmetrovko. Med top 10 strelcev je sicer kar pet nogometašev NK Ljubljana Palis; Triler Nik ima 8 golov, Svetek Nik 5 in Lunder Gal 4.

Sedaj sledi premor v katerem se bodo fantje še bolj pripravili, da dosežejo zadani cilj, t.j. prvo mesto na lestvici na koncu sezone. Prva tekma sledi predvidoma 25.3. prihodnje leto, ko bodo naši gostili NK Šmartno.

• Mestni dvoboj na Viču

Mestni dvoboj na Viču

Do konca sezone v regionalni ligi nas ločijo le še štirje krogi, v prvem od njih pa bo Ljubljana gostovala pri viški Olimpiji.
  • Visoka zmaga tudi v Kresnicah

Visoka zmaga tudi v Kresnicah

Na gostovanju v Kresnicah je Ljubljana dosegla še drugo zaporedno visoko zmago. Potem ko je pretekli vikend Mengšu zabila šest golov, je tokrat proti Cockti …
  • Naslednja postaja Kresnice

Naslednja postaja Kresnice

Ljubljana bo ta vikend odigrala še tretjo zaporedno tekmo v gosteh. Po gostovanjih v Kisovcu in Mengšu moštvo tokrat odhaja v Kresnice.
  • Visoka zmaga v Mengšu

Visoka zmaga v Mengšu

Na stadionu pod Gobavico v Mengšu sta lepo vreme in dobro urejeno igrišče pričakala akterje prvenstvene tekme 21. kroga med domačim Mengom 28 in Ljubljano.
  • Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Dopoldansko gostovanje v Mengšu

Sredi oktobra je Ljubljana zaradi slabega vremena zamenjala domačinstvo z Mengom 28 ter medsebojno tekmo odigrala doma, tako da bo morala v 21. krogu namesto …